Červený trpaslík- přiblížení

admin   13.11.2017   Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Červený trpaslík- přiblížení

Dezinformační kampaň, mediální manévry

Na internetu se často objevují přesná data, kdy má dojít k průletu červeného trpaslíka ( a pak další a další ). Je to jeden ze způsobů jak se mediální propaganda snaží otrávit lidi, kteří se o toto téma zajímají. Portál YouTube je doslova zaplaven stupidními falešnými obrázky a umět si vybrat relevantní informace může být pro některé lidi problém. Navíc k tomu jsou lidé v diskuzích napadáni placenými trolly. Jedná se o téma, které je předmětem marginalizace jak na YouTube, tak pomocí vyhledávacích algoritmů Google. Ke zmatení celého tématu se snaží přispět masová média. Pravděpodobně se domnívají, že pokud lidé budou dostatečně zmateni, uvěří všemu co si média vymyslí.

Pluto bylo zbaveno statutu planety aby bylo uvolněno místo pro tzv. „devátou planetu“ ( údajně pouze vypočítanou ). V dezinformačních článcích je poté zdůrazňováno, že tzv. „devátá planeta“ ( „vědecká“ ) nemá nic společného s ( „mýtickou“, „konspirační“ ) planetou X. NASA společně s mediální propagandou tedy doufají, že s onou “devátou planetou“ budou ovládat tok informací o tomto tématu. Tato devátá planeta je tedy spíše objektem mediálním než objektem vesmírným. Jak bude schovávající se „devátá planeta“ v mediálním prostoru přetvořena na červeného trpaslíka, kterého měli astronomové doslova pod nosem, bude asi jedná velká absurdní komedie.

pl9

Červený trpaslík – přiblížení

kolpx

kolmrz

Viditelnost červeného trpaslíka je v průběhu roku 2017 v porovnání s předchozími roky bezprecedentní. Příblížení komplexu červeného trpaslíka potvrzuje rozeznatelnost jednotlivých objektů celého komplexu ( trpaslík má 7 měsíců ) a také relativně větší vzdálenost mezi nimi ( viz výše uvedené snímky ).

Zvýšená viditelnost trpaslíka ( spolu s množstvím rudého až purpurového světla ) na začátku roku 2017 naznačuje fázi perihelia, přesněji pozici, kdy se trpaslík dostává zhruba na linii Slunce-Trpaslík-Země ( je zezadu nasvícen a opticky zvětšen slunečním světlem ). Stejný efekt je nyní pozorovatelný v listopadu 2017. Díky tomu je možno zhruba odhadnout období, ve kterém zemská orbita protne orbitu trpaslíka ( který se po fázi perihelia vrací stejným směrem po paralelní linii ).

kolpx4

Zvýšená viditelnost červeného trpaslíka v období mezi začátkem roku 2017 a polovinou února

kolpx2

Stejný efekt pozorovatelný od začátku listopadu 2017

vys

Ve fázi perihelia ( začátek roku 2017 ) trpaslík dokončoval oblouk okolo Slunce a nedržel paralelní linii se směrem, kterým přiletěl. Interval druhé výseče tedy nezačíná ve stejnou dobu, ale o dva měsíce dříve. Nyní ( začátkem listopadu 2017, ve větší vzdálenosti od Slunce ) tato výseč přesněji určuje směr pohybu trpaslíka. Toto pozorování také dokazuje, že trpaslík obíhá Slunce v opačném směru než Země.

Konec roku 2017 by tedy mohl být obdobím, ve kterém se protnou tyto dvě orbity a dojde k přiblížení červeného trpaslíka ( případně až začátkem roku 2018- vzhledem k tomu, že Země bude zpomalena na své orbitě ). Je to nicméně hypotéza, která může být potvrzena nebo vyvrácena.

Během fáze přiblížení bude trpaslík přitahovat naši planetu k sobě a octneme se tak blíže Slunci než obvykle. Stabilizace orbity po průletu trpaslíka je záležitostí technologicky vyspělých mimozemských civilizací. V minulosti jsme například měli orbitu 360 dní. Naše oběžná dráha je stabilizována tělesem, které se nachází na naší orbitě přímo naproti Zemi ( schované za Sluncem ).

Bunkry

Co se týče stavění bunkrů, nikdo se nevyrovná kriminální americké vládě ( tzv. Deep State ), která okradla své občany o bilióny dolarů a vystavěla v posledních desetiletích obrovský komplex podzemních měst, nacházející se v mnoha oblastech USA. Nicméně také výstavba soukromých bunkrů v posledních letech stále narůstá ( a to celosvětově ). Za příslušnou cenu mohou lidé bydlet v podzemí v docela luxusních podmínkách. Někteří miliardáři si budují úkryty například na Novém Zélandu, což se může zdát jako zvláštní volba vzhledem k tomu, že se tato země nachází na tzv. Ohnivém kruhu.

kol4

europaonelogoimage

Vivos Europe One- postapokalyptický podzemní komplex v Německu

Málokdo má však takové finanční možnosti a řada lidí si staví menší a skromnější úkryty. Toto téma bylo zpopularizováno zejména v americkém pořadu Doomsday Preppers. Tzv. preppers jsou rozrůstající se komunitou. Nejsou schopni moc dobře artikulovat na co se vlastně připravují, nicméně mají k tomu silné nutkání ( byli varováni na podvědomé úrovni ).

V Česku upoutal pozornost například betonový hrad u Ptyče. Majitelé se jej později rozhodli přestavět méně nápadným způsobem.

kol3

K největším v Česku patří určitě také podzemní komplex pro miliardáře zvaný Oppidum, který se nachází nedaleko Českého Brodu. Jedná se přestavěný vojenský komplex ze sovětské éry a v propagačním videu je otevřeně označován jako úkryt před přírodní katastrofou.

kol2

Starověký bunkr- Newgrange (Irsko)

newgrangekol

Střecha bunkru je po tisících letech stále voděodolná. Příběh katastrofy, před kterou měl chránit je popsán v piktogramech na kamenných stélách ( muzeum Skotska, katedrála Elgin ).

stones

Na obrázku vlevo a vpravo je znázorněn magnetický souboj dvou vesmírných těles. Na obrázku vpravo jsou dokonce znázorněna jádra těles, které magnetické pole generují. Na obrázku vlevo je znázorněna trajektorie trpaslíka, která ve dvou místech protíná ekliptiku. Prostřední obrázek obsahuje klasické znázornění červeného trpaslíka jako draka či hada. Uprostřed tohoto obrázku je znázorněn trpaslík se sedmi měsíci a napravo od něj také motiv okřídleného disku s dvěma velkými měsíci, které tyto křídla vytvářejí.

Filmy a seriály

100_3

100- „From the ashes we will rise“, „Survival isn’t who you are. It’s who you become.“

Ve čtvrté sérii postapokalyptického seríálu 100 jsou postavy ohroženy bouří radiace, která učiní zemský povrch neobyvatelný. Je objeven podzemní bunkr, který je jedinou možnou záchranou a stává se předmětem konfliktu. Tvůrci seriálu zde kladou všechny základní otázky. Kdo má právo rozhodovat o tom, kdo bude žít a kdo zemře? Stojí vůbec nekteří lidé za záchranu? Kdo bude ochotný obětovat se za druhé? Objevuje se také téma rozdělených rodin a partnerských dvojic ( jako např. ve filmu Cesta ), z nichž někteří nemají již sílu dál bojovat, vzdávají se a myslí jen na rychlý konec.

kol

V reality show Survivor americké CBS se globalistická mafie vysmívá přeživším po globální katastrofě. Soutěžící se válí na pláži bez základního vybavení, hladoví a válčí s ostatními kmeny ( zatímco „elita“ se nachází v pohodlí luxusních bunkrů ). Jeff Probst moderuje show v modrých košilích ( loajalita k „modré krvi“ ) a na tzv. kmenových radách soutěžícím připomíná, že se účastní rituálu, při kterém budou symbolicky obětováni ( „oheň pochodně symbolizuje váš život, když ho zhasnu, tak je po vás“ ).

geo